אגרות ביוב

משרדנו, המתמחה בתחום המיסוי העירוני מול הרשויות המקומיות בכל רחבי הארץ. קיים לנו הניסיון והידע אותו רכשנו בעבודה בתחום מעל כ-25 שנים ונחלנו הצלחות מרובות. כאשר מקבלים חיוב בגין מאגרות ביוב, רצוי להעביר את החיוב לבדיקה מקצועית, שעשויה להפחית את הדרישה באופן משמעותי.

לפגישת ייעוץ התקשרו:03-6954100 או השאירו פרטים:

מהן אגרות ביוב?

אגרות ביוב הן אגרות שגובות הרשויות המקומיות (שלא פועל בתחומן תאגיד מים וביוב), עבור טיפול בשפכי הביוב. האגרות נועדו לצורך כיסוי הוצאות אחזקת הביוב של הרשות המקומית.

כיום, אגרות הביוב נגבות על ידי מועצות אזוריות, בהן יש בעיקר יישובים כפריים ושטחים חקלאיים. תעריף אגרת הביוב שונה בכל מועצה אזורית והוא נקבע בכללים ארציים שהתקינה מועצת רשות המים. התעריף של אגרת הביוב מחולק למספר מרכיבים, כמו: ביב ציבורי, ביב מאסף, מתקני שאיבה, מכוני טיהור וכיו"ב.

החיוב באגרת ביוב נקבע על פי כמות המים הנצרכת בנכס, לפי מדידה של מד מים המודד את צריכת המים לנכס.

תאגידי המים – אגרות ביוב

סוג נוסף של אגרת ביוב, הינה אגרת ביוב שגובים תאגידי מים וביוב, עבור נכסים שאינם צורכים מים אך משתמשים במערכת הביוב. דוגמאות לכך הינם למשל מפעלי תעשייה המפיקים את המים באמצעות מתקנים עצמאיים ונכסים המקבלים אספקת מים מחברת מקורות או מרשות מקומית או תאגיד אחרים. בדרך כלל, מדובר בנכסים גדולים כגון בתי חולים, מפעלי תעשייה וכיוצא באלו.

תעריף אגרת הביוב שגובים תאגידי מים וביוב, קבוע בכללים שקבעה מועצת רשות המים. תעריף אגרת הביוב שונה בכל תאגיד.

כיצד ניתן להפחית את אגרות הביוב?

אגרת הביוב נקבעת בהתאם לצריכת המים בנכס. בהעדר מד מים הקובע את צריכת המים בנכס, ניתן לקבוע את החיוב לפי מד מים מיוחד לשפכים או לפי אישורים ממכון התקנים.

קיימות בחוק הנחות שונות באגרת ביוב, כמו למשל קבלת הקצבות עבור גינון, הקצבות לצרכי תעשייה, הנחות לצרכנים גדולים ועוד.

לצורך קבלת הקצבה או הנחה מתעריף אגרת הביוב צריך לפנות לרשות המקומית או לתאגיד בכתב, בצירוף הנתונים הנדרשים לצורך קבלת ההפחתה.

רצוי להעביר את החיובים באגרת ביוב לבדיקה מקצועית, שעשויה לחסוך לחייב כסף רב לאורך זמן. לקבלת פרטים ולפניות בנושא הפחתת אגרת ביוב ניתן ליצור קשר עם משרד עו"ד בן אליעזר ושות' בטל' 03-6954100 או בכתובת מייל: info@be-law.co.il
מידע נוסף שיכול לעניין:
Scroll to Top
דילוג לתוכן