היטלי פיתוח

משרד עורכי דין בן אליעזר מהמשרדים המובילים בארץ בתחום המיסוי המוניציפלי ובהפחתת חיובי ארנונה, אגרות והיטלים. המשרד מתמחה בבדיקה, טיפול והפחתת החיובים, לרבות בדרך של ייצוג בערכאות שונות, הגשת השגות, עררים, עתירות מנהליות, ערעורים, בג"צים, ניהול מו"מ עם הרשויות המקומיות וכו'. משרדינו רכש ניסיון וידע של מעל 25 שנים וכולל הצלחות מרובות ואף זכה פעמיים ברציפות במכרז לייצוג וטיפול בכל נכסי מדינת ישראל. טיפול נכון מיידי ומקצועי מאפשר הפחתה משמעותית של היטלי הפיתוח.

לפגישת ייעוץ התקשרו:03-6954100 או השאירו פרטים:

היטלי פיתוח הם סוג של תשלום חובה המוטל על בעל נכס במועד קבלת היתר בניה או בעת ביצוע עבודות תשתית המשרתות את אותו נכס. ככל והחיוב הוא בשל בקשה להיתר בניה, נלווה לו גם חיוב באגרות הבניה, המבוססות על חוק התכנון והבניה שלהן תעריפים אחידים בכל אזורי הארץ בהתאם לסוג הבניה (מגורים, תעשייה וכו').

אופן הטלת החיוב בהיטלי פיתוח

לרבות תעריפי החיוב נעשים על פי חוקי העזר של הרשויות המקומיות והן נדרשים בגין השתתפות בעלי הנכסים בהוצאות הרשות המקומית בעבור התקנת תשתית ראשונה של:

  • ביוב
  • סלילת כבישים ומדרכות
  • הנחת צנרת מים
  • תיעול (ניקוז מי גשמים)
  • בחלק מן הרשויות אף החלו לחייב היטל שצ"פ (פיתוח סביבתי בשטח ציבורי).

ברשויות המקומיות שלציידן תאגיד מים וביוב, רשות המים והביוב הקנתה לתאגיד את כל הסמכויות בנושא מים וביוב והוא גם זה אשר מטיל את החיובים מסוג "דמי הקמה", בהתאם לתעריף ארצי אחיד עבור כל התאגידים (האבחנה נעשית בהתאם לסוג הבניה – צפופה או צמוד קרקע וכן חריגים כגון 'ישוב הררי' וכו'). רשויות מקומיות אחרות, מחייבות לפי תעריפי חוק העזר הרלוונטי.

בחינה מעמיקה של היטלי פיתוח

בדיקת חיובי אגרות והיטלי הפיתוח מבוססת על בחינה מעמיקה של החיוב, על רקע חוקי העזר שבתוקף בתחומה של הרשות המקומית, וחוקי העזר ההיסטוריים שקדמו להם, לרבות התחשיבים הכלכליים שמכוחם נקבעו התעריפים, היתרי בניה ישנים, והנתונים הכמותיים לפיהם מחושבים היטלי פיתוח.

המידע הרב שהצטבר במשרדנו במהלך השנים על כלל הרשויות המקומיות בארץ, מאפשר בדיקה יסודית של חיובי היטלי הפיתוח, תוך יישום הפרקטיקה הנהוגה בכל רשות, וההתפתחויות בהוראות הדין והפסיקה הרלבנטיות.

בין לקוחות המשרד נמנים חברות הבניה המובילות בישראל וביניהם: אשטרום, אשדר, מזרחי ובניו, אחים עופר, אפרידר ועוד רבים אחרים.

משרד עורכי הדין בן-אליעזר ושות' הינו מהמובילים בתחומו בארץ בהתמודדות עם חיובים של היטלי פיתוח ולזכותו הישגים רבים בהפחתה של היטלי פיתוח, הן במקרים של בניה חדשה, ובמיוחד במקרים של חיובי היטלי פיתוח מנכסים קיימים שמתמודדים עם דרישות חיוב בגין תשתיות עבר או חריגות בניה. לפרטים התקשרו: 03-6954100 או שלחו מייל:info@be-law.co.il.

Scroll to Top
דילוג לתוכן