היטל סלילה

משרדנו, המתמחה בתחום המיסוי המוניציפלי מול רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ רכש ניסיון וידע של מעל 25 שנים וכולל הצלחות מרובות. כאשר מקבלים חיוב בהיטל סלילה, רצוי להעביר את החיוב לבדיקה מקצועית, שעשויה להפחית את הדרישה באופן משמעותי ולעתים אף להביא לביטולה.

לפגישת ייעוץ התקשרו:03-6954100 או השאירו פרטים:

רשויות מקומיות (עיריות, מועצות מקומיות ומועצות אזוריות) מוסמכות לגבות מבעלי נכסים בתחומן היטל סלילה של רחובות (כבישים ומדרכות), אשר נועד לממן את העלויות של הקמת תשתית הסלילה בשטח המוניציפאלי שלהן.

מהו היטל סלילה

היטל הסלילה מיועד לממן את תשתית הסלילה הצמודה – רחובות פנימיים, וכמו כן תשתיות על כמו כבישים עורקיים, גשרים, מעגלי תנועה וכיו"ב. הסמכות של הרשות המקומית לגבות היטל סלילה מקורה בחוק עזר עירוני התקינה הרשות המקומית ובו נקבעים גם התעריפים של היטל הסלילה.

מועד החיוב בהיטל סלילה

הרשות המקומית מוסמכת לגבות היטל סלילה בדרך כלל בעת הוצאת היתר בניה, בעת גילוי חריגות בניה או בעת ביצוע עבודות סלילה המשרתות את הנכס המחויב. ברוב חוקי העזר, תנאי מקדמי לחיוב בהיטל סלילה הינו קיומה של תשתית הגובלת בנכס.

בדיקות חוקיות חיוב בהיטל סלילה

באופן עקרוני, החיוב בהיטל סלילה מוטל על בעל נכס. להבדיל מארנונה המוטלת על המחזיק בנכס (שוכר), היטל הסלילה מוטל על מי שהינו בעל הזכויות העיקרי בנכס, ובד"כ מי שהינו בעל הנכס לפי מרשם המקרקעין (טאבו). על מנת לבדוק את חוקיות היטל הסלילה יש לבדוק באופן יסודי נתונים עובדתיים ומשפטיים, הדורשים מומחיות והכרה עם הוראות הדין הרלוונטיות. לכן, כאשר מקבלים חיוב בהיטל סלילה, רצוי להעביר את החיוב לבדיקה מקצועית, שעשויה להפחית את הדרישה באופן משמעותי ולעיתים אף להביא לביטולה.

לקבלת פרטים נוספים אודות היטל סלילה והיטלי פיתוח ניתן ליצור קשר עם משרד עורך דין בן אליעזר ושות' בטל' 03-6954100 או באמצעות טופס צור קשר.

Scroll to Top
דילוג לתוכן